23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Wzajemnej Pomocy”.
To był dzień pełen wartościowych spotkań i działań.
Liderzy wsparcia rówieśniczego rozwijali swoje umiejętności podczas warsztatów z edukatorem z Warszawy, w ramach projektu #działaj/rozmawiaj.
Odbyło się też spotkanie z aspirant Agnieszką Olejnik-Muchą z Komendy Miejskiej Policji, poświęcone odpowiedzialności karnej nieletnich i zagrożeniom, jakie niesie mowa namawiająca do samobójstwa.
Rodzice mogli skorzystać z punktu konsultacyjnego, gdzie czekały na nich rozmowy z dietetykiem, doradcą zawodowym, pedagogiem, psychologami oraz specjalistą ds. odpowiedzialności prawnej nieletnich.
Dziękujemy wszystkim za obecność i aktywne uczestnictwo – razem tworzymy wspierającą i bezpieczną przestrzeń!

Z tej okazji ogłosiliśmy konkurs „Eko-zabawka”, w którym uczestnicy tworzyli zabawki z materiałów nadających się do recyklingu. Wyniki już niebawem!

Nasi uczniowie wzięli dziś udział w Konkursie Wiedzy o 1000-leciu Koronacji Pierwszych Królów Polski!
Kibicujemy im i trzymamy kciuki za dobre wyniki!

W ciszy kaliskiego cmentarza żydowskiego młodzież naszej szkoły wsłuchiwała się w opowieść pani Hili Marcinkowskiej – działaczki, pisarki, strażniczki pamięci.
Potem – spacer Plantami, zatrzymanie przy Pomniku Książki, chwila zadumy na placu Rozmarek i symboliczny gest – kwiaty złożone w imieniu naszej szkolnej społeczności.
Ślady. Pamięć. Odpowiedzialność.
Dziś młodzież klasy 3 TŻa dołączyła do ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – by ocalić to, co ważne.

Biblioteka szkolna przygotowała akcję "Czytaj, by pamiętać", która ma utrwalać pamięć o powstaniu w warszawskim getcie.