Aktualności - przegląd

 

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych to moment szczególny – czas podsumowań, refleksji oraz zamknięcia ważnego etapu edukacji. Podkreśliła to w swojej wypowiedzi pani Dyrektor Dorota Szaleniec-Plichta i podziękowała uczniom klas piątych za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły. Szczególnym podziękowaniem był występ nauczycieli nawiązujący do klimatu „Pana Tadeusza”, w którym w artystyczny sposób przedstawiono minione lata.

Tegoroczni maturzyści kończą etap edukacji, który miał istotny wpływ na ich rozwój, kształtowanie postaw oraz przygotowanie do dalszych wyzwań. Przed nimi egzamin maturalny – istotny, choć będący jedynie jednym z wielu kroków na drodze przyszłej kariery.

W tym wyjątkowym czasie życzymy wszystkim absolwentom spokoju, wiary we własne możliwości oraz jak najlepszych wyników, które pozwolą im realizować wybrane cele i plany. Niech nadchodzące lata przyniosą satysfakcję, rozwój oraz odwagę w podejmowaniu nowych wyzwań. Życzymy również powodzenia na egzaminach oraz wielu sukcesów w dalszym życiu.

678739870 1568425461956550 2982945795045448215 n

24. kwietnia uczniowie klasy 1 Tż mieli okazję uczestniczyć w lekcji EDB poza murami szkoły. Wraz z nauczycielką odwiedzili Straż Miejską, gdzie poznali specyfikę pracy funkcjonariuszy oraz zasady dbania o bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej.Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda codzienna służba, jakie są najczęstsze interwencje oraz w jaki sposób każdy z nas może reagować w sytuacjach zagrożenia. Nie zabrakło również czasu na pytania i rozmowę. To była cenna i praktyczna lekcja, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Organizatorka: pani Jolanta Olczak.

Gabriel Chojnacki z klasy 3 TŻ oraz Wiktor Waszak z klasy 4 TŻB zakwalifikowali się do finału konkursu „Bitwa na drobiowe smaki V: Bój o Kulinarną Kryształową Kulę”. W piątek, 24.04.2026, odbędzie się finał konkursu. Panowie, trzymamy za Was kciuki!

 

Nasi uczniowie szczęśliwie dotarli do Rimini i od razu ruszyli na podbój miasta! Pierwszy dzień pobytu był pełen wrażeń – rozpoczął się spacerem i poznawaniem uroków nadmorskiego kurortu, który na najbliższy czas stanie się ich drugim domem. Następnie odbyło się oficjalne spotkanie powitalne w biurze Sistema Turismo, podczas którego uczniowie poznali szczegóły organizacyjne oraz plan najbliższych dni. Nie zabrakło też pierwszych, ważnych spotkań z pracodawcami, które wprowadziły uczniów w realia zagranicznych praktyk. A na zakończenie intensywnego dnia, zajęcia z języka włoskiego, które pomogą jeszcze lepiej odnaleźć się w nowym środowisku. To był naprawdę mocny start i zapowiedź wielu kolejnych, inspirujących doświadczeń!
 
Praktyka zawodowa realizowana jest w ramach Przedsięwzięcia nr 2025-1-PL01-KA122-VET-000344208 pn. „Nauka przez praktykę”, realizowanego w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego (VET-2)”, program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
 
Koordynatorki projektu: pani Anna Piwońska, pani Kamila Krawiec i pani Beata Irzykowska.
 

19 kwietnia minęła 83. rocznica Powstania w getcie warszawskim. W ramach realizacji programu „Pamięć bez barier” uczniowie klas 3 Tt/k i 3 cuk odwiedzili cmentarz żydowski w Kaliszu, gdzie oprowadziła ich pani Hila Marcinkowska. Natomiast uczniowie klasy 4 Tk/o/tż złożyli kwiaty na Rozmarku, przy tablicy upamiętniającej kaliskich Żydów.
 
Koordynatorki: pani Karolina Brzezińska - Wdowczyk, pani Elina Gulasaryan i pani Izabela Sagalara.
 
logo.svg
© 2026, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
im. Janka Bytnara "Rudego"
ul. Wodna 11-13, 62-800 Kalisz
tel. 62 5016056
e-mail: sekretariat@zsgh.kalisz.pl
Dyrektor Szkoły: Dorota Szaleniec-Plichta