Aktualności - przegląd

Działania w ramach projektu  Tradycyjny  Sad

TS7 logo

Czy warto prowadzić przydomowy sad?

W dniu 12 marca odbyła się promocja projektu „Tradycyjny Sad” wśród młodzieży szkolnej, w której uczestniczyli nauczyciele oraz uczniowie z klas I i II technikum, w zawodach technik ochrony środowiska, technik usług kelnerskich, technik technologii żywności.

Zespół projektowy przygotował prezentację, w której przedstawiono cele projektu, korzyści z prowadzenia przydomowych sadów oraz wykorzystano zdjęcia ze zbiorów prywatnych opiekuna zespołu. Spotkanie zakończyło się krótkim konkursem w formie pytań dot. informacji zamieszczonych w prezentacji. Nagrodami były przetwory z domowej spiżarni, przygotowane z owoców z sadów opiekuna. Dziękujemy za aktywne uczestnictwo w spotkaniu!

 

Tradycyjny Sad promocja projektu wśród społeczności szkolnej 12.03 1

Tradycyjny sad promocja projektu 2 1

 

 

 

 

 

logo-bytnar-gastronomik-poz-white1.png
© 2024, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
im. Janka Bytnara "Rudego"
ul. Wodna 11-13, 62-800 Kalisz
tel. 62 5016056
e-mail: sekretariat@zsgh.kalisz.pl
Dyrektor Szkoły: Dorota Szaleniec-Plichta

Search