Aktualności - przegląd

Projekt  Tradycyjny  Sad

TS7 logo

29 lutego nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu grantowego “Tradycyjny Sad”, który ma na celu szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych.

Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym – uczniowie zdobędą wiedzę potrzebną do założenia minisadu przy szkole, a w drugim wykorzystają ją w praktyce i zasadzą drzewka owocowe.

Działania prowadzone w ramach niniejszego projektu pozwolą upowszechnić wiedzę na temat tradycyjnych odmian i oraz korzyści płynących z posiadania przydomowego sadu. Celem projektu jest szeroko pojęta edukacja – nie tylko na temat tradycyjnych odmian, ale również ekologicznego sposobu pielęgnacji drzew, który ogranicza negatywny wpływ upraw na środowisko.

 

Na potrzeby projektu został utworzony szkolny zespół konkursowy “Sad u Rudego” składający się z sześciu uczennic drugiej klasy technikum i opiekuna pana Macieja Rosiewicza, który prowadzi swoje własne sady owocowe. W ramach I etapu odbyły się zajęcia na temat prowadzenia sadów w formule ekologicznej. W najbliższym czasie szkolny zespół projektowy planuje spotkanie ze społecznością szkolną mające na celu zapoznanie uczniów z korzyściami płynącymi z posiadania i uprawiania ekologicznych  mini  sadów.

 

Tekst: Maciej Rosiewicz

 

 

 

 

logo-bytnar-gastronomik-poz-white1.png
© 2024, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
im. Janka Bytnara "Rudego"
ul. Wodna 11-13, 62-800 Kalisz
tel. 62 5016056
e-mail: sekretariat@zsgh.kalisz.pl
Dyrektor Szkoły: Dorota Szaleniec-Plichta

Search