Aktualności - przegląd

Dzień Patrona w Warszawie.

W ramach projektu edukacyjnego „Przedsiębiorczość inwestycją w przyszłość” realizowanego w ramach edukacji ekonomicznej wraz z Narodowym Bankiem Polskim, w dniu 26 marca uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego” w Kaliszu uczestniczyli w drugiej wycieczce edukacyjnej do Warszawy, podczas której:

  • oddali hołd pochowanym na Cmentarzu Powązkowskim przy mogile Patrona Szkoły – Janka Bytnara „Rudego” oraz jego matki, jak również byłego prezesa NBP S.Skrzypka,
  • zwiedzili historyczną część miasta,
  • zwiedzili Centrum Pieniądza NBP im, Sławomira S.Skrzypka, gdzie odbyło się „spotkanie” z pieniądzem (uczniowie chętnie poszukiwali informacji nt. banku centralnego, Rady Polityki Pieniężnej, historii i produkcji pieniądza czy giełdy, dużym zainteresowaniem cieszył się skarbiec oraz multimedialność przekazywanych informacji), 

Eryk Gorzelańczyk

IMG 20240326 102827

.

 

logo-bytnar-gastronomik-poz-white1.png
© 2024, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
im. Janka Bytnara "Rudego"
ul. Wodna 11-13, 62-800 Kalisz
tel. 62 5016056
e-mail: sekretariat@zsgh.kalisz.pl
Dyrektor Szkoły: Dorota Szaleniec-Plichta

Search