Aktualności - przegląd

Dzień Patrona w "Bytnarówce"

 

Dzień Patrona w naszej szkole łączy się nie  tylko  z refleksją nad przeszłością, lecz także nadzieją na lepszą przyszłość.  Tegoroczne obchody uświetniła obecność  władz miasta oraz honorowych gości związanych  z Zespołem Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego". Po uroczystej mszy świętej, która skupiła społeczność szkolną, odbył się  symboliczny akt zapalenia światła pamięci w Izbie Pamięci i Tradycji, w ten sposób oddany został hołd naszemu Patronowi i wszystkim tym, którzy przyczynili się do kształtowania ducha naszej szkoły.
Następnie, podczas wzruszającej akademii, przybliżone zostały losy Janka Bytnara "Rudego" - postaci, która stała się symbolem godności i walki o wolność. 
W trakcie uroczystości nie zabrakło także momentów radości i  budowania atmosfery wspólnoty. Odsłonięcie muralu z wizerunkiem Janka Bytnara "Rudego" stanowiło symboliczny gest,  będzie on przypominał Bytnarowcom o wartościach i ideałach, którymi należy kierować się w życiu .
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, a zwłaszcza Pani Magdalenie Mierkiewicz- inicjatorce powstania muralu.
434250337 939991954799907 4933533637089177205 n

 

 

 

logo-bytnar-gastronomik-poz-white1.png
© 2024, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
im. Janka Bytnara "Rudego"
ul. Wodna 11-13, 62-800 Kalisz
tel. 62 5016056
e-mail: sekretariat@zsgh.kalisz.pl
Dyrektor Szkoły: Dorota Szaleniec-Plichta

Search