Aktualności - przegląd

Udział w imprezach w ramach Kaliskiego Festiwalu Nauki

Miasto Kalisz, we współpracy z Uniwersytetem Kaliskim, w ramach Kaliskiego Tygodnia Nauki, zorganizowało imprezę gwarantującą niezapomniane wrażenia dla wszystkich jej pasjonatów. Do obejrzenia były m.in.: interaktywne pokazy naukowe czy najnowsze osiągnięcia technologii i innowacyjne projekty prezentowane przez wiodące instytucje badawcze. W programie przewidziane zostały także spotkania z ekspertami, którzy chętnie dzielili się z zainteresowanymi swoją pasją i wiedzą.20240321 141013 1

Na jednym z takich spotkań mieli okazję być uczniowie z klasy 1 Ttż/o. Wzięli oni udział w wykładzie "Dieta dla mózgu", wygłoszonym przez uczniów i nauczycieli IV LO im. I.J. Paderewskiego. Od prelegentów dowiedzieliśmy się w jaki sposób funkcjonuje mózg człowieka. Otrzymaliśmy też wiele praktycznych wskazówek co zrobić, żeby jak najdłużej zachować sprawność umysłową oraz co jeść, a czego unikać, aby poprawić myślenie i dobrą pamięć.

logo-bytnar-gastronomik-poz-white1.png
© 2024, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
im. Janka Bytnara "Rudego"
ul. Wodna 11-13, 62-800 Kalisz
tel. 62 5016056
e-mail: sekretariat@zsgh.kalisz.pl
Dyrektor Szkoły: Dorota Szaleniec-Plichta

Search