Aktualności - przegląd

„Piknik z improstylem”

„Piknik z improstylem”
II Wielkopolski Konkurs ,,Improstyl - finezja i oryginalność w nakrywaniu stołów”
Improstyl, czyli nowatorska sztuka układania zastawy stołowej połączona z oryginalnym wizerunkiem stołu była tematem przewodnim wojewódzkiego konkursu.
DSC01163
20 marca w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara ”Rudego” w Kaliszu gościli uczniowie kształcący się w branży gastronomicznej: Zespół Szkół nr 1 w Liskowie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Zawodowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie, Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich. Konkurs polegał na nakryciu stołu piknikowego zgodnie z najnowszymi trendami sztuki kelnerskiej. Estetykę wykonania, inwencję twórczą młodzieży oceniało trzyosobowe jury.
Oceniający nie mieli łatwego zadania, ponieważ aranżacje stołów były różnorodne. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością oraz nie mieli problemów z nowatorskim podejściem do nakrycia podstawowego, które jest wymagane w technice zwanej improstylem.
I miejscem zajęli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie
II miejsce należało Zespołu Szkół Ekonomiczno-Zawodowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie
III miejsce wywalczyła drużyna Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich.
Wyróżnienie zostało przyznane uczniom Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Kościelcu.
Zorganizowanie naszego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe bez wsparcia ze strony sponsorów: Usługi Gastronomiczne Pablo, Colian, Frosta. Sponsorzy i goście zaangażowali się w konkurs i przyznali nagrodę specjalną za finezję i oryginalność w nakrywaniu stołów.
Nagroda trafiła do uczennic Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy inspirujących pomysłów i zapraszamy na kolejne zmagania konkursowe.
 
logo-bytnar-gastronomik-poz-white1.png
© 2024, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
im. Janka Bytnara "Rudego"
ul. Wodna 11-13, 62-800 Kalisz
tel. 62 5016056
e-mail: sekretariat@zsgh.kalisz.pl
Dyrektor Szkoły: Dorota Szaleniec-Plichta

Search