Aktualności - przegląd

Bytnarowcy z wizytą w "EKO"

We wtorek, 12. marca młodzież z klasy 3 ku/k: Julia Rubas, Magdalena Białek i Kuba Studziańskim  wraz z opiekunką p. Eweliną Pawińską odwiedzili  Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta "EKO", w Niedźwiadach pod Kaliszem. Kolejne z serii spotkań odbyło się w ramach programu edukacyjno-zawodowego "Młodzieżowe Misje Gospodarcze". Jest to innowacyjny projekt realizowany przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.20240312 094156

Goszcząc w firmie "EKO" zostaliśmy przez gospodarzy oprowadzeni po wszystkich budynkach firmy, poznaliśmy jej historię i specyfikę pracy. Na szacunek zasługuje fakt, że przedsiębiorstwo bardzo duży nacisk kładzie na ochronę środowiska. Odbiór odpadów, doczyszczanie recyklingu na hali sortowniczej, edukacja związana z recyklingiem i sortowaniem śmieci, niska emisja spalin, czy korzystanie z samochodów elektrycznych jest w firmie codziennością. Mogliśmy się temu wszystkiemu przyjrzeć z bliska. Bardzo dziękujemy za tę możliwość!

Ewelina Pawińska

 

logo-bytnar-gastronomik-poz-white1.png
© 2024, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
im. Janka Bytnara "Rudego"
ul. Wodna 11-13, 62-800 Kalisz
tel. 62 5016056
e-mail: sekretariat@zsgh.kalisz.pl
Dyrektor Szkoły: Dorota Szaleniec-Plichta

Search