Aktualności - przegląd

Edukacja rówieśnicza

19 stycznia 2024

Dziś mieliśmy wyjątkową okazję w naszej szkole w ramach edukacji rówieśniczej spotkać się z Szymonem - jednym z naszych kolegów, który od kilku lat zmaga się z cukrzycą. Zorganizowaliśmy to spotkanie, aby lepiej zrozumieć jego codzienne wyzwania i jednocześnie podjąć wysiłek budowania więzi i wspierania naszego kolegi. Szymon rozpoczął nasze spotkanie opowieścią o swojej drodze z diagnozą cukrzycy. Opowiedział nam, jak w młodym wieku musiał nauczyć się monitorować poziom cukru we krwi, przyjmować insulinę i dostosować swoją dietę. Zaznaczył, że choć czasem to wyzwanie, to on stara się żyć pełnią życia, jak każdy inny nastolatek. W trakcie spotkania podzielił się z rówieśnikami swoimi doświadczeniami związanymi z codziennym życiem z cukrzycą. Opowiedział o tym, jak ważne jest dla niego regularne sprawdzanie poziomu cukru, odpowiednie przyjmowanie posiłków i radzenie sobie z sytuacjami, kiedy poziom cukru wymaga regulacji. Wskazał również, jak istotne jest wsparcie ze strony przyjaciół i otoczenia. Młodzież miała możliwość zadawania pytań, a Szymon chętnie odpowiadał, rozwiewając wszelkie wątpliwości dotyczące cukrzycy. Przekazał nam ważne informacje na temat tego, jak rozpoznawać sygnały ostrzegawcze, jak reagować w sytuacji zagrożenia życia, a także jak można wspierać osoby z tą chorobą. Spotkanie z Szymonem było nie tylko edukacyjne, ale również wzmacniające więzi społeczności szkolnej. Po zakończeniu spotkania, uczniowie stwierdzili, że będą bardziej świadomi, a także gotowi do pomocy, jeśli ktoś z tą chorobą będzie jej potrzebował. To spotkanie z Szymonem było dowodem na to, jak ważne jest zrozumienie różnych rzeczywistości i wzajemne wspieranie się, szczególnie w sytuacjach, gdy ktoś z naszych bliskich, znajomych zmaga się z chorobą.

 

419893570 403491245495955 7254728090281734764 n

 

logo-bytnar-gastronomik-poz-white1.png
© 2024, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
im. Janka Bytnara "Rudego"
ul. Wodna 11-13, 62-800 Kalisz
tel. 62 5016056
e-mail: sekretariat@zsgh.kalisz.pl
Dyrektor Szkoły: Dorota Szaleniec-Plichta

Search