Jesteś tutaj: Start / Sukcesy Bytnarowców

Sukcesy Bytnarowców

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

 

Artykuły

I miejsce w konkursie ekologicznym „Nasz pomysł na ochronę środowiska”

Przejdź do -  I miejsce w konkursie ekologicznym „Nasz pomysł na ochronę środowiska”

15 czerwca  2022 r. odbyła się uroczysta gala  zorganizowana przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu,
Podczas uroczystości Zespół Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich im. Janka Bytnara ”Rudego” w Kaliszu otrzymał I miejsce w konkursie ekologicznym „Nasz pomysł na ochronę środowiska”-VII edycja pod hasłem „Wpływ zanieczyszczeń na środowisko i zdrowie człowieka”. Trzyosobowy zespół reprezentujący szkołę: Rozalia Chabierska, Aleksandra Goral, Kalinowska Emilia przystąpił do konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska".  Uczennice podjęły się wykonania foto książki odzwierciedlającej wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie oraz propagującej zachowania proekologiczne, przyczyniające się do ochrony środowiska na terenie województwa wielkopolskiego. Opiekunem merytorycznym zespołu była Karolina Kościuszko- nauczyciel przedmiotów zawodowych i kierownik warsztatów szkolnych.

Realizacja tego konkursu pozwoliła wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim utwierdziła ich w przekonaniu, że przyroda jest wartością wspólną i jej stan zależy od każdego z nas. Konkurs pozwolił na aktywne współuczestniczenie w ochronie środowiska oraz zwrócił uwagę na problemy ekologiczne w najbliższym otoczeniu. Uczniowie, którzy uzyskali pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego otrzymali laptopy, a szkoła nagrodę finansową o wartości 3500 zł i sadzonkę drzewa. Gratulujemy.

15 czerwca 2022

Wielki sukces w konkursie ekologicznym

Przejdź do - Wielki sukces w konkursie ekologicznym

 

Jesteśmy laureatami VI edycji konkursu

w kategorii uczniowie szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego.

23.06.2021r odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród i wyróżnień laureatom Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VI edycja „Dbam o środowisko”.

Naszą szkołę reprezentował 3 – osobowy zespół w składzie: Katarzyna Wolniaczyk, Daria Śnieg oraz Oliwia Moras pod kierunkiem Pani Karoliny Kościuszko. Zainteresowanie konkursem było ogromne. Wpłynęły 222 prace konkursowe. Kalendarz „Gastronomika” zdobył wielkie uznanie wśród jury.

Niech zdobyta wiedza i udział w konkursie będzie inspiracją do kolejnych działań na rzecz ochrony naszej planety.

Wielkie gratulacje dla całego zespołu!!! 

Celem Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujących w otaczającym nas świecie.

Przedmiotem VI edycji Konkursu było przygotowanie i zrealizowanie przez trzyosobowy zespół uczniów pochodzących z jednej szkoły kalendarza na rok 2022 propagującego zachowania proekologiczne przyczyniające się do ochrony środowiska na terenie województwa wielkopolskiego.

 

I miejsce ZSGH w konkursie „PLANUJ NIE MARNUJ”

Przejdź do - I miejsce ZSGH w konkursie   „PLANUJ NIE MARNUJ”

Nasze uczennice Klaudia Zimna, Patrycja Podlasiak Justyna Pisula zdobyły pierwsze miejsce w konkursie   „PLANUJ NIE MARNUJ”  w ramach projektu EcoWaste4Food, w którym uczestniczy Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Zespołem kierowała Karolina Kościuszko.

Ponadto szkole przyznano nagrodę pieniężną w wysokości 3 500 zł

W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół ponadpodstawowych o profilu gastronomicznym z terenu Wielkopolski. Celem konkursu było zwiększenie świadomości konsumentów i podejmowanie działań mających na celu przeciwdziałanie marnowaniu żywności w gospodarstwach domowych. Uczestnicy zaprojektowali ulotkę  nawiązującą do  tematu i celów konkursu. 

Podsumowania i ogłoszenia wyników dokonał Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego oraz Monika Paczyńska, dyrektor departamentu rolnictwa i rozwoju wsi Urzędu Wojewódzkiego Poznaniu.

Szczegóły i zdjęcia można znaleźć na serwisie Życia Kalisza

I miejsce dla Dominiki Osiewały w VII Wielkopolskim Konkurs „Profesjonalny Kelner kluczem do sukcesu zawodowego”.

I miejsce dla Dominiki Osiewały w VII  Wielkopolskim Konkurs „Profesjonalny Kelner kluczem do sukcesu zawodowego”.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-08
Data publikacji:2015-05-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:12767