Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego" w Kaliszu

Strona główna

Witamy na naszej stronie

 

MISJA I WIZJA SZKOŁY

Nasza Szkoła jest miejscem wszechstronnego rozwoju ucznia oraz przestrzenią, w której można rozwijać swoje zainteresowania i własne potrzeby. Wskazujemy na właściwe postawy i wartości, a jako nadrzędne przesłanie traktujemy współpracę i partnerstwo całej społeczności szkolnej

 

Najnowsze aktualności

Finał Dni Języków Obcych

Przejdź do - Finał Dni Języków Obcych

W dniach 25-27 września w "Bytnarówce" było wyjątkowo światowo z okazji Dni Języków Obcych. Młodzież miała okazję poznać walory oraz znaczenie języków obcych we współczesnym świecie. Od łaciny - matki wszystkich języków europejskich - poprzez angielski i niemiecki. Przez te dni podróżowaliśmy przez świat, poznając smaki, architekturę, przysłowia, zabawy, piosenki, gramatykę. Ten czas był szczególny dzięki zaangażowaniu uczniów oraz nauczycieli języków obcych. Warto uczyć się języków, o czym w humorystycznej scence  przekonywali  uczniowie klas pierwszych: Barbara Chabierska, Julia Grzelak, Anastazja Przedwolska (1 Ttk) i  Kacper Kaczmarek oraz Gabriel Chojnacki z klasy (1Tż) .

Gratulujemy zwycięzcom  konkursów:

Dzień 1.

Wyniki pierwszych miejsc z 3 konkurencji: Aleksandra Włodarczyk - 3 Tt/h/k, Aurelia Gieszczyńska - 3Tt/h/k, Daria Zajdel - 3Tt/h/k.

Dzień 3.
Konkurs plastyczny: 1. miejsce - Małgorzata Paprocka 1 Tt/k ; 2. miejsce - Anastasia Bilai 2 Tt; 3 miejsce - Michał Cichy 1 Tt/k oraz wyróżnienie - Wiktoria Bartczak 5 Tth-p.
Konkurs przysłów:  1. miejsce - Mateusz Zając i Kamil Szymański; 2. miejsce - Zofia Wypych i Gabriela Lisiak, klasa 4 Tż
Kahoot na podsumowanie: 1. miejsce - Miłosz Siwiak i Klaudia Janik 4 Tthk; 2. miejsce - Szymon Skałacki 2 Tżb; 3. miejsce - Michał Janas 2 Tżh.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

27 września 2023
Czytaj więcej o: Finał Dni Języków Obcych

Amor magister optimus. Łacina jako dziedzictwo kultury europejskiej 

Przejdź do - Amor magister optimus. Łacina jako dziedzictwo kultury europejskiej 
 
25 września rozpoczęły się obchody Dni Języków Obcych w naszej szkole, które będą trwały aż 3 dni. Pierwszy dzień przeminął pod znakiem fascynującej podróży przez historię i kulturę Europy, a hasło na ten dzień brzmiało "Łacina jako dziedzictwo kultury europejskiej". Łacina jest uważana za jedno z najważniejszych dziedzictw kultury europejskiej, zwłaszcza w kontekście języków obcych. Dzień Języków Obcych jest doskonałą okazją do przypomnienia znaczenia łaciny w historii i kulturze Europy oraz jej wpływu na współczesne języki europejskie. 
Dzięki różnorodnym konkurencjom młodzież mogła zgłębić tajemnice łaciny, odkryć jej wpływ na nasze życie i docenić jej rolę w kształtowaniu naszej kultury.
26 września 2023
Czytaj więcej o: Amor magister optimus. Łacina jako dziedzictwo kultury europejskiej 

Wizyta w hotelu Hampton by Hilton

Przejdź do - Wizyta w hotelu Hampton by Hilton

W dniu 21.09.2023 r. grupy hotelarskie z klas I Tż/h i II Tż/h wraz z opiekunami p. Soną Arakelyan i p. Włodzimierzem Bąkowskim odwiedziły hotel Hampton by Hilton. Przyszli technicy hotelarstwa mieli okazję zapoznać się z rodzajami pokoi oraz innych pomieszczeń, a także z wyposażeniem i ofertą usług. Po obiekcie hotelowym oprowadzał i dostarczał niezbędnych informacji absolwent naszej szkoły, a obecnie pracownik działu recepcji hotelu Jakub Kalinowski.

22 września 2023
Czytaj więcej o: Wizyta w hotelu Hampton by Hilton

Ślubowanie klas pierwszych.

Przejdź do - Ślubowanie klas pierwszych.

21 września uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego" złożyli ślubowanie w obecności Dyrekcji, wychowawców i nauczycieli.  Gratulujemy  świeżo zaprzysiężonym Bytnarowcom. Mamy nadzieję, że lata nauki w  Gastronomiku upłyną im w miłej atmosferze i zaowocują licznymi sukcesami w nauce.

21 września 2023
Czytaj więcej o: Ślubowanie klas pierwszych.

Wywiadówka integracyjna w Gastronomiku.

Przejdź do - Wywiadówka integracyjna w Gastronomiku.

Jak co roku we wrześniu  w ZSG-H odbyła się   wywiadówka integracyjna dla rodziców. Wydarzenie było jednym z elementów programu profilaktyczno-wychowawczego i przebiegało pod hasłem  "Przyszłość chleba tkwi w tradycji" , bowiem  plony pól jesiennych trafiły na stoły szkolnej świetlicy w postaci dżemów, serów i innych specjałów. Chleb w różnych odsłonach stał się symbolem łączności między szkołą a domami rodzinnymi naszych uczniów. A to dzięki zaangażowaniu wielu rodziców, którzy podzielili się przepisami i także  uczestniczyli w rodzinnym pieczeniu chleba. Kazdy z uczestników wywiadówki mógł skosztować smacznych wypieków. Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialne były panie: Anna Piwońska, Weronika Kęszka, Natalia Pawlaczyk, Magdalena Wiśniewska i Agnieszka Dumańska.

21 września 2023
Czytaj więcej o: Wywiadówka integracyjna w Gastronomiku.

Wycieczka do Wisły.

Przejdź do - Wycieczka do Wisły.
Wycieczka Integracyjna do urokliwej Wisły, która odbyła się w dniach 18-20 września 2023 roku pod opieką nauczycieli Mileny Kwaśniak-Nowak, Martyny Kasprzak oraz Włodzimierza Bąkowskiego, okazała się niezapomnianą przygodą, która zapadnie uczestnikom na długo w pamięci. Pogoda dopisała, a atmosfera w grupie była wyjątkowa, pełna śmiechu i wspólnych przeżyć.  Przez te trzy dni młodzież wraz z opiekunami podziwiała nie tylko malownicze krajobrazy Beskidów, ale także delektowała się wspólnym czasem.
20 września 2023
Czytaj więcej o: Wycieczka do Wisły.