Aktualności - przegląd

W dniu 15 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Wiedzy o 1000-leciu Koronacji Pierwszych Królów Polski, organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Przedsięwzięcie to stanowiło doskonałą okazję do pogłębienia wiedzy historycznej oraz uczczenia znaczącej rocznicy w dziejach państwa polskiego.

Z przyjemnością informujemy, że dyplomy za udział w konkursie otrzymały uczennice klasy 2 Tt/ż/o: Michalina Wolf i Andżelika Kaczmarek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych oraz rozwijania zainteresowań humanistycznych!

Na początku kwietnia odbył  się Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny  „Z kaligrafią na co dzień…”, w którym wzięły udział 2 uczennice z naszej szkoły: Viktoria Volkova z klasy 2Tż/o i Gabriela Bińczyk z klasy 2 Tż, którą nagrodzono wyróżnieniem. Organizatorem wydarzenia było Centrum Edukacji Humanistycznej „Logos” S.C. Gratulujemy! 

W dniu 7 kwietnia 2025 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs „Savoir-vivre na co dzień…”, w którym wzięło udział 22 uczniów technikum. Organizatorem wydarzenia było Centrum Edukacji Humanistycznej „Logos” S.C. Konkurs składał się z jednego etapu – testu wielokrotnego wyboru. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad dobrego wychowania, czyli odpowiednich form zachowania w różnych sytuacjach życiowych. Celem konkursu było wzmacnianie poczucia własnej wartości wśród młodzieży oraz pomoc w odnalezieniu się w codziennych relacjach społecznych.

Wyróżnienia otrzymali: Marcin Garncarek, Julia Dymarczyk, Daria Warszewska z kl II Technik usług kelnerskich oraz Gabriela Krupińska, Oliwia Paszyn z kl.II Technik żywienia i usług gastronomicznych.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

12 czerwca stadion lekkoatletyczny Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kaliszu tętnił życiem, energią i sportową rywalizacją. Wszystko za sprawą kolejnej edycji Kaliskiego Dnia Sportu – wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz obchodów Dni Miasta Kalisza.

Tegoroczna edycja odbyła się z pełnym rozmachem i wyjątkowym klimatem – uczestnicy, widzowie i organizatorzy mogli poczuć prawdziwą magię sportu, a to wszystko dzięki ceremoniałowi olimpijskiemu, który towarzyszył wydarzeniu. Nie zabrakło: uroczystego przemarszu reprezentacji szkół, zapalenia znicza olimpijskiego, odczytania apelu olimpijskiego, oraz wciągnięcia flagi olimpijskiej na maszt.

To widowiskowe otwarcie nadało imprezie wyjątkowego charakteru, podkreślając ideę fair play jaką niesie ze sobą sport.

Nasza reprezentacja zaprezentowała się z dumą i zaangażowaniem, dając piękny przykład sportowej postawy. Celem wydarzenia było nie tylko współzawodnictwo, ale przede wszystkim popularyzacja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

Nasi uczniowie wybrali się na wycieczkę integracyjną do Energylandii – największego parku rozrywki w Polsce. To doskonała okazja, by wspólnie zakończyć rok szkolny, łącząc zabawę z budowaniem relacji między klasami.
Uczniowie mieli okazję skorzystać z różnorodnych atrakcji: od spokojniejszych karuzel po ekstremalne rollercoastery, takie jak Hyperion czy Zadra.
logo.svg
© 2026, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
im. Janka Bytnara "Rudego"
ul. Wodna 11-13, 62-800 Kalisz
tel. 62 5016056
e-mail: sekretariat@zsgh.kalisz.pl
Dyrektor Szkoły: Dorota Szaleniec-Plichta