Aktualności - przegląd

27 stycznia grupa hotelarek z klas 1 Th/t oraz 4 TŻ/h (część z profilu technik żywienia i usług gastronomicznych) odwiedziła hotel B&B. Młodzież miała okazję zapoznać się z historią obiektu, organizacją pracy oraz wyposażeniem najnowszego kaliskiego hotelu. Następnie grupa udała się na kaliskie lodowisko, gdzie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności łyżwiarskie w rytm muzyki. Zabawa była przednia, a co najważniejsze, obyło się bez kontuzji!
 
Opiekun: pan Włodzimierz Bąkowski.
 

20 stycznia nasza świetlica szkolna zamieniła się w prawdziwą alpejską krainę. Podczas warsztatów „Odkrywaj świat z Gastronomikiem. Zostań globtroterem kulinarnym. Niemieckie, austriackie i szwajcarskie specjały. Kulinarna wędrówka przez Alpy ”, gościliśmy uczniów klas ósmych ze szkoły Podstawowej nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 oraz Szkoły Podstawowej nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi. Uczestnicy spotkania poznali ofertę edukacyjną naszej szkoły i mieli okazję zapoznać się ze specyfiką zawodów takich, jak: kucharz, cukiernik, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik ochrony środowiska. Nie zabrakło praktycznych atrakcji: były quizy turystyczne, rozpoznawanie przypraw, nauka prawidłowego nakrywania stołu oraz wypiek pachnących ciastek korzennych czy przeprowadzanie doświadczeń związanych z badaniem jakości wody. Mamy nadzieję, że spotkanie było dla młodzieży źródłem wielu wartościowych doświadczeń edukacyjnych. Dziękujemy uczniom klas ósmych oraz ich opiekunom za wspólnie spędzony czas!
 
Koordynatorki: pani Beata Irzykowska, pani Kamila Krawiec i pani Agnieszka Sobczak.
 

Za nami 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w który aktywnie włączyli się wolontariusze naszej szkoły. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu oraz otwartym sercom udało się zebrać 17 456,61 zł na rzecz tegorocznej zbiórki. Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że idea bezinteresownej pomocy jest im bliska. Z pełnym poświęceniem kwestowali na rzecz WOŚP, reprezentując szkołę z dumą i odpowiedzialnością. Postawa oraz gotowość do działania na rzecz innych naszych wolontariuszy, zasługuje na najwyższe uznanie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli zbiórkę i dołożyli swoją cegiełkę do wspólnego sukcesu. Każdy gest życzliwości ma znaczenie. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 31 stycznia 2027 roku.

Koordynatorki: pani Weronika Kęszka i pani Natalia Pawlaczyk.

23 stycznia 1945 roku zakończyła się w Kaliszu okupacja niemiecka. Uroczystości upamiętniające bohaterów pomordowanych przez hitlerowskich oprawców odbyły się na Głównym Rynku. Mieszkańcy miasta, przedstawiciele władz oraz delegacje instytucji i szkół oddali hołd ofiarom, składając kwiaty i zapalając znicze. Wśród zebranych nie zabrakło również reprezentacji naszej szkoły. W uroczystościach wziął udział nasz poczet sztandarowy, godnie podkreślając wagę pamięci historycznej i szacunek dla uczestników tamtych wydarzeń.
 
Opiekun pocztu sztandarowego: pan Mateusz Tomiec.
 

Z dumą informujemy, że nasz wieloletni partner, Paweł Michalski, Usługi Gastronomiczne Pablo, został wyróżniony w kategorii Mikroprzedsiębiorstwo podczas gali „Pracodawca – Ambasador Rozwoju”, która odbyła się w Poznaniu. To dla nas ogromna radość i potwierdzenie, że wieloletnia współpraca szkoły z pracodawcą, oparta na zaufaniu, zaangażowaniu i realnym wsparciu kształcenia zawodowego, przynosi wymierne efekty Pan Paweł od lat aktywnie wspiera rozwój naszych uczniów, dzieląc się wiedzą, doświadczeniem i pasją do zawodu. Takie postawy są bezcenne dla edukacji i lokalnego rynku pracy 
Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i dziękujemy za dotychczasową współpracę. Cieszymy się, że razem budujemy przyszłość młodych fachowców!
 
 
logo.svg
© 2026, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
im. Janka Bytnara "Rudego"
ul. Wodna 11-13, 62-800 Kalisz
tel. 62 5016056
e-mail: sekretariat@zsgh.kalisz.pl
Dyrektor Szkoły: Dorota Szaleniec-Plichta