Aktualności - przegląd
- Administrator ZSGH
- Aktualności
Podsumowania projektu „Praktyka czyni mistrza”.
- Administrator ZSGH
- Aktualności
W piątek w naszej szkole odbyło się spotkanie podsumowujące zagraniczne praktyki uczniów, zrealizowane w ramach projektu „Praktyka czyni mistrza” (nr 2023-1-PL01-KA122-VET-000148036), finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Społeczne dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027.
Podczas spotkania młodzież podzieliła się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. Wszyscy zgodnie podkreślali, że udział w projekcie, a przede wszystkim sama mobilność, były niesamowitym przeżyciem i doświadczeniem. Była to szansa na zdobycie dodatkowych kompetencji zawodowych, niezbędnych na rynku pracy. Projekt umożliwił doskonalenie umiejętności interpersonalnych, językowych, radzenia sobie w nowych sytuacjach oraz lepszego zarządzania czasem.
Spotkanie zakończyło się uroczystym wręczeniem certyfikatów międzynarodowej mobilności edukacyjnej uczniów, które potwierdzają odbycie praktyk zawodowych we włoskich firmach z branży gastronomicznej, hotelarskiej oraz turystycznej.