Aktualności - przegląd

Festiwal zawodów - "Przedsiębiorczość inwestycją w przyszłość"

W dniu 20 kwietnia odbyła się druga “odsłona” dni otwartych naszej szkoły, tym razem pod hasłem festyn zawodów w ramach projektu edukacyjnego “Przedsiębiorczość – inwestycją w przyszłość” realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim z zakresu edukacji ekonomicznej.

Warsztaty służyły zdobywaniu wiedzy o różnych zawodach z oferty edukacyjnej ZSGH. Podczas warsztatów młodzież miała możliwość zdiagnozowania własnych predyspozycji zawodowych, zdolności i zainteresowań potrzebnych do wykonywania danego zawodu oferowanego przez środowisko lokalne.

Uczniowie mieli możliwość posługiwania się przyborami i narzędziami zgodnie z ich przeznaczeniem w danym zawodzie, np: technik żywienia i usług gastronomicznych poznał proces przygotowania rzemieślniczego wypieku chleba i przygotował produkt finalny, np: bułka czy chałka. Kelner mógł udekorować stół dla gości, kucharz projektował potrawę kulinarną z przygotowanych składników, technik organizacji turystyki planował przykładowy harmonogram wycieczki, technik hotelarstwa zaproponował obiekty hotelarskie do spędzania wolnego czasu na terenie województwa wielkopolskiego. Uczniowie mieli również okazję pobawić się w inne zawody dostępne na lokalnym rynku pracy jak: stolarz, blacharz samochodowy, lakiernik, zdun, elektryk czy stolarz.

Można było skorzystać z doradztwa zawodowego oraz skosztować pyszności przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.

1713798937016

 

 

logo-bytnar-gastronomik-poz-white1.png
© 2024, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
im. Janka Bytnara "Rudego"
ul. Wodna 11-13, 62-800 Kalisz
tel. 62 5016056
e-mail: sekretariat@zsgh.kalisz.pl
Dyrektor Szkoły: Dorota Szaleniec-Plichta

Search