Aktualności - przegląd

Pamięć bez barier.

 
W dniu 81. rocznicy powstania w getcie po raz kolejny włączyliśmy się w akcję edukacyjno-społeczną "Żonkile", zorganizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W ramach innowacji pedagogicznej "Pamięć bez barier" uczniowie klasy I Tż/o odwiedzili cmentarz żydowski, gdzie pani Hila Marcinkowska, Przewodnicząca Rady Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, przybliżyła historie kaliskich Żydów z czasów II wojny światowej. Natomiast uczniowie klas II Tża oraz II Tżb spotkali się z ambasadorką Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, panią Izabelą Fietkiewicz-Paszek, na kaliskim Rozmarku. Pani Izabela oprowadzała młodzież po dawnej dzielnicy żydowskiej, opowiadając o wielokulturowości miasta i dramatycznych losach jego mieszkańców. Podczas spaceru malowane opowieściami pani Izy obrazy Kalisza z czasów wojny przenikały przed oczami uczestników, pozwalając im na nowe spojrzenie na miasto i przenosząc ich w czasie do przedwojennego Kalisza.
Dziękujemy za ciekawe lekcje historii, a młodzieży za pomoc i zaangażowanie w organizacji akcji "Żonkile" na terenie naszej szkoły.
438946288 956809876451448 1193057689190926477 n
 

 

logo-bytnar-gastronomik-poz-white1.png
© 2024, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
im. Janka Bytnara "Rudego"
ul. Wodna 11-13, 62-800 Kalisz
tel. 62 5016056
e-mail: sekretariat@zsgh.kalisz.pl
Dyrektor Szkoły: Dorota Szaleniec-Plichta

Search