GALA projektu MOJA PIERWSZA FIRMA

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
23 maja 2023

 

W Komoda Club Residence we wtorek 23 maja odbyła się uroczysta gala podsumowująca pierwszą edycję programu „Moja pierwsza firma” organizowanego przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu przy współudziale Regionalnej Izby Gospodarczej w Kaliszu oraz wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Projektem pilotażowo zostało objętych 36 uczniów ze szkół ponadpodstawowych branżowych i technicznych funkcjonujących na terenie działania CWRKDiZ w tym nasza szkoła -11 uczniów.

 

Młodzież została podzielona na trzy grupy po dwanaście osób.

Z każdej grupy Komisja wybrała najciekawsze pomysły na biznes oraz ich opracowanie i postanowiła nagrodzić voucherami po 500 zł. 

Z pierwszej grupy wygrał  Gabriel Gałka, uczeń naszej szkoły, który postanowił stworzyć Restaurację "Morze i Ogień" z kuchnią  śródziemnomorską.

W drugiej grupie najlepszym okazał się Wojciech Skorupa, uczeń naszej szkoły z pomysłem na sklep ze zdrowa żywnością „Mood4Food”

W trzeciej grupie wygrała Julia Szczepańska - z Zespołu Szkół Usługowo Gospodarczych w Pleszewie - za pomysł na Salon Fryzjerski "Good Look".

G R A T U L A C J E

 

 

Dodatkowo przyznano wyróżnienia, w ramach których młodzież została zaproszona na jeden dzień do wybranych firm, aby doświadczyć ich funkcjonowania w rzeczywistości: Tomasz Guźniczak z Biura Podróży „Wędrownik” Sp. z o.o., będzie gościć w swojej firmie Zuzannę Paprzycką - właścicielkę firmy „Życie w bajce” uczennicę naszej szkoły.

Podczas gali, przed wręczeniem nagród dla uczestników projektu odbyła się debata pt. „Zmieniajmy świat razem”, podczas której doświadczeni przedsiębiorcy odpowiadali na pytania młodzieży, ale też wysłuchiwali ich rad i doświadczeń na temat podejścia do pracy i biznesu.

Młodzież uczestnicząca w programie była bardzo zadowolona z efektów spotkań z przedsiębiorcami. Z ich relacji wynika, że zdobyte podczas programu doświadczenia przełożą się na przyszłe założenie przez nich firmy. W ramach projektu  młodzież uczyła się metod badania rynku, rozpoznawania potrzeb klienta, obsługi programów graficznych i innych praktycznych umiejętności. 

Wśród wykładowców byli: 

Ewa Tomczak : moderator design thinking

- generator pomysłów na biznes, kanały dystrybucji, grupa docelowa, polityka cenowa Twojej firmy, skuteczny marketing

Lidia Secler : dyrektor RIG

- Finanse firmy ( najważniejsze zagadnienia finansowe, rodzaje prowadzonej działalności)

Kamila Orzechowska : pracownik CWRKDiZ Kalisz

- źródła finansowanie ( skąd pozyskać środki na otwarcie i prowadzenie firmy)

Marta Wojciechowska : pracownik CWRKDiZ Kalisz

- canva ( narzędzia promocji i reklamy)

Agnieszka Wojciechowska : pracownik CWRKDiZ Kalisz

- Twoje zasoby i możliwości ( lepiej zrozumieć siebie, mocne i słabe strony, typy osobowości a założenie biznesu)

- obsługa klientów (rozmowy biznesowe, typy osobowości, temperamenty, klient korporacyjny i indywidualny)

- koordynator projektu

Do projektu zaproszeni zostali również przedsiębiorcy, aby podzielić się wiedzą o swoim biznesie. Jeden z modułów "Buduj Firmę od razu jako markę" poprowadziła Elżbieta Magnuszewska - współwłaścicielka portalu Calisia.pl i  Agencja.Calisia.pl  

 

Koordynatorem ze strony szkoły była p.Magdalena Mierkiewicz i p.Eryk Gorzelańczyk.

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-05-23
Data publikacji:2023-05-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Piwowarczyk
Liczba odwiedzin:46