Inauguracja Roku Jubileuszowego

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
21 września 2022

Uroczysta Inauguracja Roku Jubileuszowego  z okazji 75-lecia istnienia popularnego Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich  im. Janka Bytnara „Rudego” była okazją do spotkania z wybitnymi osobami związanymi z naszą szkołą. W wydarzeniu wzięli udział:

Pan Grzegorz Kulawinek - Wiceprezydent Miasta Kalisza, absolwent szkoły,

Pani Ewelina Dudek - Naczelnik Wydziału Edukacji,

Proboszcz parafii św. Mikołaja w Kaliszu, Adam Modliński,

Pani Maria Bryś - reprezentująca poprzednią Dyrekcję ZSG-H,

Pani Stefania Wodzińska - inicjatorka nadania szkole imienia Janka Bytnara „Rudego”,

Pan Kazimierz Wiktorowicz - Prezes Związku Armii Krajowej, oddział w Kaliszu,

Pani Monika Hoffman - reprezentująca Klub Historyczny im. Stefana „Grota” Roweckiego, pracownik Urzędu Miejskiego,

Pan Paweł Michalski - przedstawiciel Cechu Rzemiosł Róźnych w Kaliszu i Komitetu Absolwentów Szkoły, absolwent szkoły,

Pani Marta Barna - przedstawicielka Rady Rodziców, absolwentka szkoły,

Pani Lucyna Cholajda - pielęgniarka środowiskowa.

 

Pani Dyrektor Dorota Szaleniec-Plichta w swoim wystąpieniu podkreślała, że Gastronomik to szkoła z bogatą tradycją, która od wielu lat wrastała w pejzaż miasta i stała się szkołą pokoleniową. Obecnie to zmodernizowana placówka, której nauczyciele i młodzież aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym Kalisza. Niewątpliwie wpływ na wizerunek szkoły mieli poprzedni dyrektorzy, pedagodzy, pracownicy administracji i obsługi, rodzice, a przede wszystkim uczniowie.  Absolwenci  naszej szkoły chętnie ją odwiedzają, ze wzruszeniem wspominając pobyt w murach Bynarówki. Jednym z nich jest Pan Grzegorz Kulawinek - Wiceprezydent Miasta Kalisza. Na obchody Jubileuszowego Roku będzie się składać 10 imprez symbolizowanych przez 10 puzzli, które złożą się w układankę podczas majowej Gali Jubileuszowej. Wydarzenia szkolne będą hołdem i wyrazem wdzięczności oddanym osobom, które przez lata tworzyły tradycję Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Prezes Związku Armii Krajowej Pan Kazimierz Wiktorowicz, korzystając z okazji, uroczyście podziękował za wkład w promowanie ojczystej historii pani Stefanii Wodzińskiej, inicjatorce nadania szkole imienia Janka Bytnara „Rudego”, pani Marii Bryś, poprzedniej wicedyrektor ZSG-H, oraz pani Monice Hoffman, reprezentującej Klub Historyczny im. Stefana „Grota” Roweckiego w Kaliszu, następnie uhonorował  Panie  odznaczeniami.  Pani Stefania Wodzińska w swoim przemówieniu odniosła się do roli języka ojczystego i wpływu literatury na kształtowanie tożsamości narodowej młodzieży. Kolejne pokolenia to właśnie nasi tegoroczni uczniowie klas pierwszych, którzy złożyli ślubowanie i zasadzili drzewa pamięci będące znakiem miejsca rozpoczęcia ich podróży edukacyjnej, do którego po latach będą wracać z sentymentem.

Jako nauczyciele Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich wierzymy, że następne pokolenia będą kultywować przekazane im wartości, którym zawsze patronuje biografia Janka Bytnara „Rudego”, i właściwie wykorzystywać zdobytą wiedzę oraz umiejętności. 

Dziękujemy wszystkim za ciepłe słowa, życzenia i gratulacje. Następne spotkanie Roku Jubileuszowego odbędzie się w Dniu Edukacji Narodowej pod hasłem „Siła w jedności”.
 
 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-09-21
Data publikacji:2022-09-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Piwowarczyk
Liczba odwiedzin:274