Polski ZŁOTY ma 100 lat

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

W setną rocznicę urodzin polskiego Złotego nasza szkoła uczestniczyła w projekcie „Polski ZŁOTY ma 100 lat”, który okazał się dla nas ogromnym „złotem”.

Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego” w Kaliszu znalazł się wśród finalistów ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Narodowy Bank Polski.

Głównym założeniem projektu jest poznanie historii pieniądza oraz przygotowanie uczniów ZSGH do podnoszenia umiejętności i kompetencji w zakresie gospodarowania pieniędzmi. Nastąpi poszerzenie kompetencji uczniów szkoły ZSGH poprzez zapewnienie możliwości uzupełnienia wiedzy zdobywanej w szkole o nowe umiejętności w zakresie ewolucji pieniądza. Zadbamy o wzrost świadomości wartości pieniądza w racjonalnym i bezpiecznym obiegu waluty. Projekt przyczyni się także do zwiększenia samodzielności zawodowej uczniów szkoły ponadpodstawowej i ponadgimnazjalnej ZSGH.

Projekt będzie realizowany w formach:

  • konkursu plastycznego - „Moja wizja pieniądza”

  • warsztatów - „Pieniądz – wczoraj, dziś i jutro”,  – „Kantor”

  • wystawy  numizmatyki – „Polski złoty ma 100 lat”,

Dodatkowym elementem realizacji projektu jest popularyzacja turystyki i historii wiedzy o Szlaku Bursztynowym poprzez udział w wycieczce edukacyjnej – „Szlakiem historii pieniądza”.

Zapraszamy do udziału w projekcie.

 

Informacje szczegółowe na temat projektu dostępne są u koordynatora projektu p. Magdaleny Mierkiewicz i p. Eryka Gorzelańczyka

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1283