Dwadzieścia lat z Patronem
23 marca świętowaliśmy 20-lecie nadania szkole imienia. Z inicjatywą nadania placówce imienia Janka Bytnara „Rudego” wystąpiły w 1988 r. Stefania Wodzińska, nauczycielka języka polskiego i Barbara Wachowicz, pisarka, autorka biografii wielkich Polaków, która była gościem honorowym uroczystości. Janek Bytnar patronuje szkole od 26 marca 1996 roku.
Ten wyjątkowy Dzień Patrona rozpoczął się mszą świętą koncelebrowaną przez biskupa pomocniczego Łukasza Buzuna, który podczas nabożeństwa, w homilii podkreślił rolę szkoły w kształtowaniu patriotyzmu wśród młodzieży, przywołał także bohaterską postawę Janka Bytnara „Rudego”. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych, gości, nauczycieli i uczniów do Centrum Kultury i Sztuki, gdzie odbyła się oficjalna jubileuszowa akademia. Część artystyczna dzięki podniosłemu nastrojowi, dramaturgii pełnej refleksji i zadumy nad losami bohatera „Szarych Szeregów” była punktem kulminacyjnym obchodów Jubileuszowych. Młodzież popisała się talentami aktorskimi, za co została uhonorowana gromkimi brawami. Dzięki ich umiejętnościom zaproszeni gości poznali główne elementy tradycji Bytnarowskich, którą przez dwadzieścia lat budowali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich. Podczas części oficjalnej nie zabrakło przemówień, gratulacji i życzeń, wśród gości honorowych była także wnuczka Zdzisławy Bytnarowej, matki Janka i przyjaciel rodziny, harcmistrz Krzysztof Jakubiec. Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku Zespołu Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich, tam w towarzystwie władz miasta i parlamentarzystów, uczniowie złożyli kwiaty w odnowionej Izbie Pamięci i Tradycji Szkoły, którą poświęcił biskup Łukasz Buzun, a oficjalnego otwarcia dokonała Dyrektor Anna Piotrowska- Wągrocka oraz Stefania Wodzińska. Podczas zwiedzania Izby Pamięci i Tradycji Szkoły możnabyło obejrzeć stare kroniki, archiwalne zdjęcia, związane z nadaniem szkole imienia. Po tej części obchodów Jubileuszowych pojawiły się specjały kulinarne Gastronomika. Uroczysty bankiet zaskoczył wszystkich bogactwem potraw, głównie daniami wielkanocnymi, przy których Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia podkreślając że najważniejszym ogniwem scalającym wszystkie pokolenia jest szacunek do tradycji.
Wywiad z panią Stefanią Wodzińską i dyrektor Anną Piotrowską-Wągrocką
Podziękowanie
za udział w Jubileuszu 20 – lecia nadania Zespołowi Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Kaliszu imienia Janka Bytnara „Rudego”
Składamy gorące podziękowanie za udział w obchodach Jubileuszu 20 – lecia nadania Zespołowi Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Kaliszu imienia Janka Bytnara Rudego. Wyrażamy wdzięczność za przybycie: Dostojnym Gościom, Absolwentom, Przyjaciołom, którzy swoją obecnością uświetnili uroczystość oraz podkreślili jedność z wartościami głoszonymi przez naszego Patrona i stanowiącymi o tożsamości narodowej.
Dziękujemy za okazaną sympatię, przychylność, przekazane gratulacje, serdeczne życzenia oraz upominki.
Mamy nadzieję, że uroczysta Msza Św., akademia, słowa wypowiedziane przez wszystkich gości, a zwłaszcza przez bliskich i przyjaciół naszego Patrona oraz Jego Matki, a także okolicznościowa wystawa pomogły ocalić od zapomnienia ideał Polski godnej szacunku.
Wierzymy w to, że uroczystość miała charakter niepowtarzalny i jako niezwykłe wydarzenie pozostanie na zawsze w sercach i wspomnieniach naszych Szanownych Gości.
Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy, Rada Rodziców
i Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno–Hotelarskich
Janka Bytnara Rudego w Kaliszu
Galeria
Odnowiona Izba Pamięci i Tradycji
Msza Święta koncelebrowana przez biskupa pomocniczego Łukasza Buzuna
Goście, nauczyciele i uczniowie uczestniczyli we mszy
Uczniowie licznie przybyli na uroczystości
Poczty sztandarowe
Msza Święta
Biskup w homilii podkreślił rolę szkoły w kształtowaniu patriotyzmu wśród młodzieży, przywołał także bohaterską postawę Janka Bytnara „Rudego”.
Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych, gości, nauczycieli i uczniów do Centrum Kultury i Sztuki
Przemarsz ulicami miasta
Przemarsz ulicami miasta
Przemarsz ulicami miasta
Wywiad z panią Stefanią Wodzińską
Powitanie zgromadzonych gości
Licznie zgromadzeni przedstawiciele władz kościelnych i samorządowych
Goście, nauczyciele i uczniowie w Centrum Kultury i Sztuki
Krótkie przemówienie pani Dyrektor
Szkoła otrzymała prezenty od władz
Nasza absolwentka, Wiceprezydent Karolina Pawliczak
Podczas części oficjalnej nie zabrakło przemówień, gratulacji i życzeń, wśród gości honorowych była także pisarka Barbara Wachowicz, wnuczka Zdzisławy Bytnarowej, matki Janka i przyjaciel rodziny, harcmistrz Krzysztof Jakubiec.
Część artystyczna dzięki podniosłemu nastrojowi, dramaturgii pełnej refleksji i zadumy nad losami bohatera „Szarych Szeregów” była punktem kulminacyjnym obchodów Jubileuszowych.
Młodzież popisała się talentami aktorskimi
Część artystyczna
Część artystyczna
Część artystyczna
Część artystyczna
Część artystyczna
Część artystyczna
Część artystyczna
Część artystyczna
Część artystyczna
Część artystyczna
Część artystyczna
Zaproszeni gości poznali główne elementy tradycji Bytnarowskich, którą przez dwadzieścia lat budowali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich.
Część artystyczna
Młodzież została uhonorowana gromkimi brawami
Młodzież została uhonorowana gromkimi brawami
Uroczystość prowadziła prof. Milena Kwaśniak i uczeń pierwszej klasy technikum
W towarzystwie władz miasta i parlamentarzystów, uczniowie złożyli kwiaty w odnowionej Izbie Pamięci i Tradycji Szkoły, którą poświęcił biskup Łukasz Buzun, a oficjalnego otwarcia dokonała Dyrektor Anna Piotrowska- Wągrocka oraz Stefania Wodzińska.
Podczas zwiedzania Izby Pamięci i Tradycji Szkoły można było obejrzeć stare kroniki, archiwalne zdjęcia, związane z nadaniem szkole imienia.
Izba Pamięci i Tradycji
Izba Pamięci i Tradycji
Izba Pamięci i Tradycji
Izba Pamięci i Tradycji
W czasie obchodów Jubileuszowych pojawiły się specjały kulinarne Gastronomika.
Warsztaty gastronomiczne przygotowały wspaniały bankiet z bufetem szwedzkim
Pięknie przygotowane zakąski
Na bankiecie
Na bankiecie
Na bankiecie
Stefania Wodzińska i Barbara Wachowicz z polonistkami Małgorzatą Piwowarczyk-Szafirowicz i Karoliną Wdowczyk
Stefania Wodzińska i Barbara Wachowicz wpisały się do kroniki szkolnej
Zaproszeni goście: wnuczka Zdzisławy Bytnarowej, matki Janka i przyjaciel rodziny, harcmistrz Krzysztof Jakubiec
Pamiątkowe zdjęcie z zaproszonymi goścmi
Rozwiń Metryka
Podmiot udostępniający informację: | |
---|---|
Data utworzenia: | 2016-03-23 |
Data publikacji: | 2016-03-23 |
Osoba sporządzająca dokument: | |
Osoba wprowadzająca dokument: | |
Liczba odwiedzin: | 3830 |