Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Gazetka internetowa "Rudy"

Artykuły

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Języków Obcych
 
Dla Bytnarowców języki obce nie są obce. Młodzież uczestniczyła w wielu quizach, konkursach .
Nie zabrakło pokazu talentów. Dla smakoszy kuchnia zaproponowała dania kuchni międzynarodowych.
Było wesoło i smacznie .
Wszystkim uczestnikom i organizatorom gratulujemy udanej imprezy.
26 września 2022

Uczennice z Gastronomika na podium

Przejdź do - Uczennice z Gastronomika na podium

Licealiada - Festiwal Sztafet. Nasze dziewczęta zdobyły 3 miejsce w sztafecie 4x400m. GRATULUJEMY. Opiekun Jolanta Olczak

23 września 2022

Wycieczka do Wisły

Przejdź do - Wycieczka do Wisły

W dniach 14-16.09.2022 młodzież naszej szkoły pod opieką Pana Włodzimierza Bąkowskiego i Pani Martyny  Kasprzak uczestniczyła w wycieczce do Wisły.Jak zwykle było moc wrażeń oraz dużo dodatkowych atrakcji.W zgodnej opinii uczestników wyjazd był bardzo udany pod każdym względem.

19 września 2022

Inauguracja Roku Jubileuszowego

Przejdź do - Inauguracja Roku Jubileuszowego

Uroczysta Inauguracja Roku Jubileuszowego  z okazji 75-lecia istnienia popularnego Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich  im. Janka Bytnara „Rudego” była okazją do spotkania z wybitnymi osobami związanymi z naszą szkołą. W wydarzeniu wzięli udział:

Pan Grzegorz Kulawinek - Wiceprezydent Miasta Kalisza, absolwent szkoły,

Pani Ewelina Dudek - Naczelnik Wydziału Edukacji,

Proboszcz parafii św. Mikołaja w Kaliszu, Adam Modliński,

Pani Maria Bryś - reprezentująca poprzednią Dyrekcję ZSG-H,

Pani Stefania Wodzińska - inicjatorka nadania szkole imienia Janka Bytnara „Rudego”,

Pan Kazimierz Wiktorowicz - Prezes Związku Armii Krajowej, oddział w Kaliszu,

Pani Monika Hoffman - reprezentująca Klub Historyczny im. Stefana „Grota” Roweckiego, pracownik Urzędu Miejskiego,

Pan Paweł Michalski - przedstawiciel Cechu Rzemiosł Róźnych w Kaliszu i Komitetu Absolwentów Szkoły, absolwent szkoły,

Pani Marta Barna - przedstawicielka Rady Rodziców, absolwentka szkoły,

Pani Lucyna Cholajda - pielęgniarka środowiskowa.

 

Pani Dyrektor Dorota Szaleniec-Plichta w swoim wystąpieniu podkreślała, że Gastronomik to szkoła z bogatą tradycją, która od wielu lat wrastała w pejzaż miasta i stała się szkołą pokoleniową. Obecnie to zmodernizowana placówka, której nauczyciele i młodzież aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym Kalisza. Niewątpliwie wpływ na wizerunek szkoły mieli poprzedni dyrektorzy, pedagodzy, pracownicy administracji i obsługi, rodzice, a przede wszystkim uczniowie.  Absolwenci  naszej szkoły chętnie ją odwiedzają, ze wzruszeniem wspominając pobyt w murach Bynarówki. Jednym z nich jest Pan Grzegorz Kulawinek - Wiceprezydent Miasta Kalisza. Na obchody Jubileuszowego Roku będzie się składać 10 imprez symbolizowanych przez 10 puzzli, które złożą się w układankę podczas majowej Gali Jubileuszowej. Wydarzenia szkolne będą hołdem i wyrazem wdzięczności oddanym osobom, które przez lata tworzyły tradycję Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Prezes Związku Armii Krajowej Pan Kazimierz Wiktorowicz, korzystając z okazji, uroczyście podziękował za wkład w promowanie ojczystej historii pani Stefanii Wodzińskiej, inicjatorce nadania szkole imienia Janka Bytnara „Rudego”, pani Marii Bryś, poprzedniej wicedyrektor ZSG-H, oraz pani Monice Hoffman, reprezentującej Klub Historyczny im. Stefana „Grota” Roweckiego w Kaliszu, następnie uhonorował  Panie  odznaczeniami.  Pani Stefania Wodzińska w swoim przemówieniu odniosła się do roli języka ojczystego i wpływu literatury na kształtowanie tożsamości narodowej młodzieży. Kolejne pokolenia to właśnie nasi tegoroczni uczniowie klas pierwszych, którzy złożyli ślubowanie i zasadzili drzewa pamięci będące znakiem miejsca rozpoczęcia ich podróży edukacyjnej, do którego po latach będą wracać z sentymentem.

Jako nauczyciele Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich wierzymy, że następne pokolenia będą kultywować przekazane im wartości, którym zawsze patronuje biografia Janka Bytnara „Rudego”, i właściwie wykorzystywać zdobytą wiedzę oraz umiejętności. 

Dziękujemy wszystkim za ciepłe słowa, życzenia i gratulacje. Następne spotkanie Roku Jubileuszowego odbędzie się w Dniu Edukacji Narodowej pod hasłem „Siła w jedności”.
 
 
21 września 2022

Uroczystość ku czci Bohaterów obrony Westerplatte

Przejdź do - Uroczystość ku czci Bohaterów obrony Westerplatte

W piątek 16 września 2022r. uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym AK wzięli udział w uroczystości z okazji obchodów 83 rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę, zorganizowanej przez władze Miasta Kalisza i proboszcza parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Kaliszu. 17 września to rocznica zbrodniczej sowieckiej napaści na Polskę.  Kwiaty i znicze pod pomnikiem ku czci Bohaterów Westerplatte złożyli przedstawiciele władz miejskich, wojewódzkich i powiatowych, parlamentarzyści, reprezentanci służb mundurowych, stowarzyszeń, instytucji i szkół. Uroczystość zakończyła msza św. w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła

20 września 2022

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-10-08
Data publikacji:2015-10-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:79760