Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Gazetka internetowa "Rudy"

Autor: Aldona Wasilewska

Artykuły

Zdrowy Kalisz - od juniora do seniora

Przejdź do - Zdrowy Kalisz - od juniora do seniora

Dnia 07.10.2016r w hali Kalisz Arena odbył się festyn pod hasłem "Zdrowy Kalisz - od juniora do seniora". Nie brakowało chętnych, którzy skorzystali z bezpłatnych badań profilaktycznych.  Młodzież naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział tym przedsięwzięciu. Uczniowie klas kucharskich przygotowali zupę dyniową, która swym ciekawym smakiem potrafiła zadowolić nawet wybredne gusta konsumentów. Uczennice klasy III kucharz (Aleksandra Przybylska, Patrycja Szczecińska, Alicja Śnieg) doskonaliły umiejętności związane z ekspediowaniem, obsługą konsumenta i promocją zdrowych nawyków żywieniowych. Opiekunem młodzieży była pani Anna Kujawa.

10 października 2017
Anna Kujawa

Rodzinne tradycje smaków

27 września 2017 r.odbyła się zgodnie z tradycją wywiadówka integracyjna pod hasłem  „Rodzinne tradycje smaków”. Celem tego rodzaju corocznych  spotkań jest integracja rodziców, uczniów oraz wychowawców. Rodzice  pierwszoklasistów  mieli okazję poznać nauczycieli  oraz zapoznać się z działalnością szkoły. Młodzież klas starszych zaprezentowała swoje talenty manualne i taneczne oraz dokonała humorystycznego przedstawienia zawodów, w których kształcą się uczniowie gastronomika. Artystyczne popisy zostały nagrodzone gromkimi brawami.   W ramach imprezy odbył  się tradycyjnie poczęstunek  wraz z degustacją potraw jesiennego stołu i  przetworów owocowo – warzywnych, kompotów, lemoniad a także wypieków przygotowanych przez uczniów z wykorzystaniem zapasów z domowych spiżarni. Goście mieli okazję obejrzeć  piękne dekoracje jesiennych stołów.  Podczas uroczystości odbyło się również ślubowanie uczniów klas pierwszych przygotowane przez Samorząd Szkolny. W scenariusz imprezy wpisane były także spotkania wychowawców z rodzicami. Imprezę przygotowywały panie profesor Karolina Kościuszko i Lidia Kwaśnik wraz z samorządem uczniowskim.

27 września 2017
Aneta Marchwicka

Ambasada Stanów Zjednoczonych zaprasza młodzież do udziału w Programie Flex

Ambasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Programie FLEX. Jest on finansowany przez Departament Stanu USA. Umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2018/19. O udział w programie mogą ubiegać się uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych liceum/technikum. Uczestnicy będą goszczeni przez amerykańskie rodziny, dzięki czemu lepiej poznają kulturę tego kraju. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

15 września 2017
Czytaj więcej o: Ambasada Stanów Zjednoczonych zaprasza młodzież do udziału w Programie Flex

Święto Ulicy Niecałej

Przejdź do - Święto Ulicy Niecałej

 W dniach 02-03 września odbyło się spotkanie wszystkich miłośników ulicy Niecałej.

Już po raz piąty spotkali się tu ludzie z pasją. Swoje stoiska prezentowali artyści, malarze, rzeźbiarze, plastycy, fotografowie, poeci, pisarze...

Nie mogło również zabraknąć Naszej Szkoły, która jak co roku bierze udział w święcie tej ulicy. Byli to uczniowie z klasy III kucharz pod opieką Pani Anny Kujawy i Ewy Wawrzyńczak. Młodzież prezentowała najciekawsze przepisy i wyroby z „babcinej spiżarni”, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród Kaliszan.

Tradycyjnie była też artystyczna kawiarenka Café Bodo z dźwiękami fortepianu oraz po raz pierwszy, otwarta w sezonie letnim „kawiarenka” przy Restauracji Komoda.               Nie brakowało także innych zaułków tematycznych oraz prezentacji szkoły plastycznej       i PWSZ z Kalisza. Całości imprezy towarzyszył pokaz pięknych starych samochodów marki Bentley i Rolls Royce. Każdy znalazł tu coś dla siebie...

2 września 2017
Ewa Wawrzyńczak

Jubileusz 70-lecia

Jubileusz 70-lecia „Gastronomika”

Informacje dla ABSOLWENTÓW

„Gastronomika" 

 

UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!

 

Już wkrótce – 24 listopada 2017 roku- ZJAZD ABSOLWENTÓW

 

Szczegóły w prawym menu - zakładka Jubileusz 70-lecia

6 lipca 2017

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-10-08
Data publikacji:2015-10-08
Osoba sporządzająca dokument:Aldona Wasilewska
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:20174