Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Gazetka internetowa "Rudy"

Autor: Aldona Wasilewska

Artykuły

Drzwi otwarte

14 kwietnia br. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego” miały miejsce  Drzwi Otwarte. Uczniowie i nauczyciele kaliskiego Gastronomika zapraszali gimnazjalistów do swej szkoły.

Młodzież prezentowała zawody, w których szkoła kształcić będzie w nowym roku szkolnym: w szkole branżowej I stopnia – kucharz, cukiernik, wędliniarz, piekarz, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego oraz w technikum – technik żywienia i usług gastronomicznych, technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa, kelner, technik technologii żywności. Przekonywała również młodszych kolegów, że dobry zawód zdobyty w kaliskiej Bytnarówce  to lepsza przyszłość, dobry start, pewna i dobra praca, sukces, fajne życie i dobry zarobek. Młodzież, która w minioną sobotę odwiedziła Gastronomik, miała okazję spotkać się z pracodawcami współpracującymi ze szkołą, zapewniającymi praktyki i przyszłą pracę. Byli wśród nich przedstawiciele następujących firm: Colian, Zakłady Mięsne Witold Werbliński, Nestle, cukiernia Gucio. Na gimnazjalistów i  ich rodziców   czekały  smakołyki przygotowane przez starszych kolegów oraz współpracujące ze szkołą firmy.

 

 

14 kwietnia 2018
Aneta Marchwicka

Wielkanocne Tradycje Świąteczne

Przejdź do - Wielkanocne Tradycje Świąteczne

21 marca 2018 roku w Restauracji Komoda Club Residence odbyło się spotkanie, kiermasz z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Można było podziwiać misternie wykonane ozdoby wielkanocnych stołów i koszyków  zapowiedź budzącego się życia. Świąteczne ozdoby      i pięknie nakryty stół przedstawiły uczennice  z klasy II Tża Aleksandra Wojciechowska      i Daria Michalak-Pawłowicz pod opieką Pani Anny Kujawy i Ewy Wawrzyńczak.

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku Calisia zapraszali do odwiedzenia swojej wystawy, na której jak zawsze nie zabrakło przepięknych prac rękodzieła artystycznego. Jak co roku swoje „małe dzieła” przedstawiali wychowankowie Państwowego Domu Dziecka w Kaliszu i wielu indywidualnych wystawców.

Jak każda Kulturalna Środa w Restauracji Komoda, wieczór ten upłynął w przemiłej i już świątecznej atmosferze.

21 marca 2018
Ewa Wawrzyńczak

Rozmawiasz - pomagasz

Przejdź do - Rozmawiasz - pomagasz

 28 marca 2018r. odbyło się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu pierwsze spotkanie online z młodzieżą z Palestyny i jej opiekunami z fundacji Amwaj Association. Jest to organizacja charytatywna, która pomaga młodzieży w strefie Gazy, zapewnia im pomoc materialną, pomoc w nauce oraz zajęcia pozaszkolne. Spotkanie to odbyło się w ramach udziału szkoły w projekcie „Rozmawiasz-Pomagasz”. Celem tego projektu jest umożliwienie uczniom poznanie rówieśników z całego świata, poznanie ich kultury, problemów i radości, a także otwarcia się na potrzeby drugiego człowieka. 

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. II TżB, IV Th/k oraz IV TżB, koordynatorkami projektu są p. Izabela Sagalara oraz p. Maria Kalinowska.

28 marca 2018

Dzień Patrona Szkoły

Przejdź do - Dzień Patrona Szkoły

26 marca 2018 roku odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły. Wśród zaproszonych gości znaleźli się pani Stefania Wodzińska – inicjatorka nadania szkole imienia bohatera Szarych Szeregów, pan Mieczysław Wiśniewski – żołnierz Armii Krajowej oraz harcerze  Hufca ZHP.  Uroczystość rozpoczęła się mszą św., która w tym roku odbyła się w szkole, następnie zebrani udali się do sali gimnastycznej, w której obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez młodzież klasy IITŻHK i IITŻA pod kierunkiem Anety Marchwickiej i Teresy Lis. Tym razem najważniejsza szkolna uroczystość nosiła tytuł „ Tych lat nie odda nikt…”

26 marca 2018
Czytaj więcej o: Dzień Patrona Szkoły

Warsztaty pt.„Inspiracje wiosenno – wielkanocne”

Przejdź do - Warsztaty pt.„Inspiracje wiosenno – wielkanocne”

14 marca 2018 uczniowie  klasy II kelner  brali  udział w warsztatach pt. „Inspiracje wiosenno – wielkanocne”, zorganizowane przez panią Annę Kujawę. Celem spotkania było przygotowanie dekoracji zarówno wiosennych jak i wielanocnych. Zajęcia  poprowadziła Pani  Monika Kluszczyńska nasza absolwentka - florystyka, która przybliżyła uczestnikom różnorodne techniki wykonywania ozdób świątecznych i wiosennych. Podpowiadała z jakich materiałów najlepiej skorzystać i co jest obecnie na topie.

Zorganizowanie takich zajęć pozwoliło uczniom odkryć ukryte talenty, pobudzić wyobraźnię i kreatywność,  a także nam nauczycielom poszerzyć własny warsztat pracy o nowe doświadczenia i pomysły. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą nam stworzyć wyjątkowy i niepowtarzalny stroik na świąteczny stół. Atmosfera na warsztatach była bardzo ciepła i niewątpliwie powiało świątecznym klimatem.

14 marca 2018
Anna Kujawa

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-10-08
Data publikacji:2015-10-08
Osoba sporządzająca dokument:Aldona Wasilewska
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:27285