Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego" w Kaliszu

Strona główna

http://www.zsgh.kalisz.pl/container/EFRR_Samorzad_kolor.jpg

Witamy na naszej stronie

Szkoła z wieloletnią tradycją przygotowuje najlepszych pracowników w branży gastronomicznej i hotelarsko-turystycznej

MISJA I WIZJA SZKOŁY

Nasza Szkoła jest miejscem wszechstronnego rozwoju ucznia oraz przestrzenią, w której można rozwijać swoje zainteresowania i własne potrzeby. Wskazujemy na właściwe postawy i wartości, a jako nadrzędne przesłanie traktujemy współpracę i partnerstwo całej społeczności szkolnej

Najnowsze aktualności

Warsztaty „Moja praca-moja przyszłość”

Przejdź do - Warsztaty „Moja praca-moja przyszłość”

 

7 grudnia 2018 r. Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego” w Kaliszu był gospodarzem warsztatów „Moja praca-moja przyszłość”.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście z: Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, firm „Colian” i „Nestle” oraz 350 uczniów ze szkół podstawowych. 

7 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Warsztaty „Moja praca-moja przyszłość”

Sukces w konkursie dekoracji stołów

Przejdź do - Sukces w konkursie dekoracji stołów
 
 04.12.2018r. reprezentantki naszej szkoły wzięły udział w VI Międzyszkolnym Konkursie z cyklu "Stół pięknie nakryty", którego organizatorem jest ZSP nr 1 w Jarocinie. Tegorocznej edycji przyświecało hasło "Bal dla Niepodległej". Jury oceniając prace uczestników konkursu brało pod uwagę: pomysłowość, estetykę oraz  pracochłonność elementu dekoracyjnego  stołu, dobór zastawy stołowej do planowanego menu, dobór bielizny stołowej, zgodność z tematyką oraz ogólne wrażenie estetyczne.
Oliwia Błaszczyk z klasy IV Tż b wywalczyła drugie miejsce, natomiast Dominika Osiewała również z klasy IV Tż b stanęła na III miejscu.  Uczennice przygotowały: Pani Karolina Kościuszko oraz Pani Anna Kujawa
Serdecznie gratulujemy
4 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Sukces w konkursie dekoracji stołów

Twoje zdrowie, w Twoich rękach!  

Przejdź do - Twoje zdrowie, w Twoich rękach!   

Po raz kolejny w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego" w Kaliszu odbyły się obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia, tym razem pod hasłem "Twoje zdrowie, w Twoich rękach." Na uroczystość tę przybyli także zaproszeni goście - pan Krzysztof Jurek, zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, pan Janusz Sibiński, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych, kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu p. Elżbieta Wojtyła wraz z panią Agnieszką  Stępniak i Joanną Jaromą-Woźniak oraz pani Agata Dybioch, funkcjonariusz Straży Miejskiej.

 

30 listopada 2018
Czytaj więcej o: Twoje zdrowie, w Twoich rękach!  

Młoda krew ratuje życie

Przejdź do - Młoda krew ratuje życie

  26.11. w ZSGH w Kaliszu odbyła się akcja honorowego oddawania krwi w ramach Turnieju "Młoda krew ratuje życie". Zgłosiło się 32 chętnych uczniów, krew oddało 24-ch, w ilości 10l 800ml. Najwięcej uczniów zgłosiło się z klasy III Th/k/tż - 8, oraz z III Tża -6.

  Przed wyznaczonym terminem honorowego oddawania krwi, opiekunka Szkolnego Koła PCK, zaprosiła do szkoły przedstawicieli Stacji Krwiodawstwa w Kaliszu. Spotkanie odbyło się 20.11. Jego celem było przedstawienie wszystkich informacji dotyczących możliwości i zalet płynących z chęci podzielenia się swoją krwią z drugim człowiekiem. W pogadance udział wzięli uczniowie klas III i IV.

 

 

27 listopada 2018
Czytaj więcej o: Młoda krew ratuje życie

Na Powązkach

Przejdź do - Na Powązkach

22 listopada po raz kolejny grupa młodzieży z paniami: Anetą Marchwicką, Jolantą Kowalską i Anną Furche udała się do  Warszawy. Tym razem w planach  były tradycyjnie Powązki oraz  Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, ale również  Muzeum Narodowe. Na Powązkach  zapaliliśmy znicze na grobach bliskich nam osób: Janka Bytnara Rudego, Matuli polskich harcerzy – Jego Matki oraz zmarłej ostatnio Barbary Wachowicz, wieloletniej przyjaciółki naszej szkoły. Zatrzymaliśmy się także w  zadumie przy pomniku smoleńskim oraz przy grobie Kory Jackowskiej.

26 listopada 2018
Czytaj więcej o: Na Powązkach