Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego" w Kaliszu

Strona główna

Kalisz - przestrzeń dla profesjonalistów. Nowoczesne pracownie kluczem do sukcesu Aglomeracji Kalisko–Ostrowskiej

Witamy na naszej stronie

Szkoła z wieloletnią tradycją przygotowuje najlepszych pracowników w branży gastronomicznej i hotelarsko-turystycznej

Nasza Szkoła jest miejscem wszechstronnego rozwoju ucznia oraz przestrzenią, w której można rozwijać swoje zainteresowania i własne potrzeby. Wskazujemy na właściwe postawy i wartości, a jako nadrzędne przesłanie traktujemy współpracę i partnerstwo całej społeczności szkolnej

Najnowsze aktualności

Kulturalnie w Gastronomiku!!!

Przejdź do - Kulturalnie w Gastronomiku!!!

 

Wśrodowe południe – 29 listopada uczniowie klas maturalnych: 4 TżA, 4 TżB, 4 Tt/k mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć 45-minutowy spektakl na podstawie „Ferdydurke”  W. Gombrowicza, który przedstawili aktorzy Teatru Forma w naszej szkole. Pomysłodawcą i organizatorem owego wydarzenia była pani K. Brzezińska-Wdowczyk. Przez godzinę dwóch aktorów wcielając się w różne role, prezentowało z dużą swobodą kolejne zdarzenia. 

 

29 listopada 2017
Karolina Brzezińska-Wdowczyk
Czytaj więcej o: Kulturalnie w Gastronomiku!!!

Wigilia na kaliskim rynku

Przejdź do - Wigilia na kaliskim rynku

 

Maja, Julka, Eliasz, Lena i Julka - to bohaterowie 6. Wigilii na kaliskim rynku. Właśnie na ich leczenie 16 grudnia fundacja Bread of Life i wolontariusze będą zbierać pieniądze. Na Głównym Rynku tego dnia nie zabraknie także koncertów oraz... brył lodowych, w których będzie można rzeźbić.

Organizatorami „Wigilii na kaliskim rynku”, są Fundacja Bread of life, Stowarzyszenie Teraz Kalisz oraz portal internetowy Calisia.pl.
Zaś współorganizatorami Uciechowo.pl oraz Stowarzyszenie BEKA. Wydarzenie wspiera też Miasto Kalisz.

Zachęcam do upowszechnienia imprezy wśród kaliskich uczniów, w WE można nadal pobrać plakaty informacyjne.
Na stronach szkolnych i profilach fb można udostępniać hashtag #WigiliaNaKaliskimRynku lub profil facebookowy www.facebook.com/wigilianakaliskimrynku

Do zobaczenia 16 grudnia na kaliskim rynku od godz. 12 do 18

 

27 listopada 2017
Czytaj więcej o: Wigilia na kaliskim rynku

To już 70 lat

Przejdź do - To już 70 lat

Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich świętuje 70-lecie istnienia. Uroczysta gala z okazji jubileuszu, spotkanie absolwentów i pracodawców odbyła się w piątek, 24 listopada. Serwis interntetowy Fakty Kaliskie zamieścił artykuł  Jubileusz 70-lecia i migawkę filmową w Magazynie Miejskim Online.

 

24 listopada 2017
Czytaj więcej o: To już 70 lat

Spotkanie z poetą Krzysztofem Martyną

Przejdź do - Spotkanie z poetą Krzysztofem Martyną

 

W środę – 22 listopada 2017r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu odbyło się przygotowane przez panie: Karolinę Brzezińską-Wdowczyk i Ewę Wawrzyńczak spotkanie autorskie z Krzysztofem Martyną, wielkopolskim aforystą, poetą, intelektualistą oraz nauczycielem akademickim. Swoje utwory publikował w czasopismach literackich i społeczno-kulturalnych, m.in. w „Poezji”, „Nurcie”, „Słowie Powszechnym”, a także w almanachach i na portalach internetowych. Wydał tomiki m.in: „Cmentarz moich wierszy” (1989, poezja) i „Cogito, ergo... BUM!” (2006, aforyzmy). Jest również laureatem licznych konkursów literackich. W trakcie spotkania z młodzieżą klas 4 TżA, 2 Kucharz, 3 TżA mogliśmy wysłuchać fascynującego wykładu pt:” Kobieta w aforyzmie i aforystyce” wzbogaconego elementami happeningu i monodramu oraz prezentacją najciekawszych aforyzmów ze zbiorów Pana Martyny. Podczas spotkania odbyliśmy podróż przez epoki literackie, poznając różne oblicza kobiecej natury, jej relacje ze światem mężczyzn, a także myśli napisane przez przedstawicielki płci pięknej.

 

 

22 listopada 2017
Karolina Wdowczyk-Brzezińska
Czytaj więcej o: Spotkanie z poetą Krzysztofem Martyną

Pięknieje okolica szkoły

Przejdź do - Pięknieje okolica szkoły

Jak podaje lokalny serwis http://kalisz.naszemiasto.pl/ okolice naszej szkoły wzbogaciły się o liczne, cenne drzewa. Inicjatorem nasadzeń była spółdzielnia "Społem", która zrealizowała to przedsięwzięcie wraz z Miastem.

 
Klony i kasztanowce posadzili przedstawiciele Miasta, z prezydentem Grzegorzem Sapińskim na czele oraz Piotr Zasuń, prezes zarządu Społem PSS w Kaliszu. 

Do akcji przyłączyli się również: Karolina Pawliczak, wiceprezydent Kalisza; pracownicy Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Kaliszu oraz przedstawiciele Społem, która drzewa ufundowała z okazji swojego jubileuszu 110-lecia. 

Do końca listopada Miasto posadzi na tym terenie jeszcze 40 drzew. 
22 listopada 2017
Czytaj więcej o: Pięknieje okolica szkoły