Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego" w Kaliszu

Konkurs cukierniczy „Bitwa o najlepszy deser”

15 czerwca 2022

 

 

W dniu 03.06.2022r. dla uczniów klasy 2 Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie cukiernik zorganizowano konkurs - „Bitwa o najlepszy deser”.

Konkurs polegał na przygotowaniu deseru w sposób jak najbardziej kreatywny i oryginalny. Młodzież mogła korzystać z dowolnych produktów. Rywalizacja była zacięta. Wszyscy uczestnicy bardzo się starali, każdy deser był różny pod względem zastosowanych surowców czy wykorzystanych technik cukierniczych. Prace oceniała pani dyrektor Dorota Szaleniec-Plichta, która podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz za kreatywność i wyobraźnię. Cukiernik to obecnie nie tylko rzemieślnik ale i artysta.

Zwycięski deser został przygotowany przez Małgorzatę Nowakowską z galaretki jagodowej, jogurtu jagodowego oraz borówek. Wręczenie nagrody laureatce w postaci książki odbędzie się podczas akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

Laureatce serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Mamy nadzieję, że tego rodzaju wydarzenia w przyszłości pozwolą uczniom odkrywać i rozwijać ich talenty i pasje cukiernicze.

 

Martyna Kasprzak i Krzysztof Suchorski

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-06-15
Data publikacji:2022-06-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Piwowarczyk
Liczba odwiedzin:52