Konflikt? - Zawsze jest wyjście!

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
8 stycznia 2019

We wtorek 8 stycznia 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z zakresu mediacji rówieśniczych.  Zajęcia te prowadziły p. Kamila Krawiec i p. Maria Kalinowska. W warsztatach wzięli udział uczniowie klas: II Th/k/tż, II Tż oraz II Tż/t. Młodzi kandydaci na mediatorów dowiedzieli się, że rolą mediatora jest wspomóc zwaśnionych w wypracowaniu rozwiązania odpowiadającego obu stronom konfliktu. Dowiedzieli się także jakie cechy powinien posiadać mediator,  mieli możliwość przeanalizowania niektórych przyczyn konfliktów oraz przećwiczenia podstawowych metod pracy mediatora. Spośród uczestników wyłoniono szkolnych mediatorów:

Klaudię Zimną i Dariusza Ochlika z klasy II Th/k/tż,

Agatę Płuciennik i Roksanę Wojtynkę z klasy II Tż/t

oraz Agatę Górską, Justynę Kuświk i Pawła Klibera z klasy II Tż.

 Będą oni kontynuować działania mediacyjne rozpoczęte w poprzednim roku szkolnym przez uczniów obecnej klasy IV Tża – Klaudię Kowalską, Klaudię Kusz, Bartłomieja Woźnego oraz Szymona Misterka. Ustępującym mediatorom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym!

Jeżeli nie możesz się z kimś porozumieć, bądź jesteś skonfliktowany z kimś, a chcesz problem rozwiązać, zgłoś się do naszych mediatorów lub do p. Kamili Krawiec lub p. Marii Kalinowskiej.

 

Autor: Kamila Krawiec Maria Kalinowska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Na warsztatach

    Na warsztatach

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-01-08
Data publikacji:2019-01-08
Osoba sporządzająca dokument:Kamila Krawiec Maria Kalinowska
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:204