Jubileusz 55-lecia

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Jubileusz, którego uroczyste obchody odbyły się 12 pazdziernika 2002 roku stał się okazją do zorganizowania Zjazdu Absolwentów i wspólnego wspominania minionych lat.

 

 


Refleksyjny charakter miała cała oprawa rocznicy, którą otwierała Msza Święta w kaliskiej Katedrze- odprawiona przez ks. Prałata Andrzeja Gawła.
 

Następnie uczestnicy mszy, udali się do uroczyście udokorowanej szkoły.

 

Swą obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Władz Miasta, Oświaty, przyjaciele naszego Patrona Janka Bytnara "Rudego", oraz wielu absolwentów dla których losy tej szkoły nie są obojętne. Mogliśmy się o tym przekonać dzięki wystąpieniu absolwentki Nataszy Konarskiej, która zapewnia, że byli uczniowie chętnie wracają pamięcią do lat spędzonych naszej szkole i bacznie przyglądają się jej obecnej działalności.

Podczas uroczystości uhonorowano kwiatami Jubilatów obchodzących 20, 25, 30 – lecie pracy, oraz byłego Dyrektora Pana Michała Konińskiego.


.

Dyrektor  Tomasz Kwinta wręczył nagrody nauczycielom za ich trud i zaangażowanie

 

Punktem kulminacyjnym uroczystości była wspaniała akademia, którą wyreżyserowali poloniści: pani Dorota Szaleniec- Plichta i pan Dariusz Kaczmarek

 

Panie: Monika Kraszewska, Ewa Majorowicz i Marlena Pawlak przygotowały pokazy mody -owoce prac klas odzieżowych.


Dzięki inicjatywie pani Ireny Cichej ustawiono prawdziwa scenę, na której wystąpili także zespół ze szkoły dla niesłyszących, prowadzony przez panie: Małgorzatę Woźniak, Katarzynę Kuberę

. Występy nagrodzono gromkimi brawami, zachwalano wysoki poziom artystyczny uroczystości.

 

 

Uwiecznieniem akademii stało się zdmuchanie świeczek przez pana Dyrektora na wspaniałym torcie ( makiecie szkoły), sponsorowanym przez p. Bożenę Sośnicką.
Walory smakowe mieliśmy okazje podziwiać na prawdziwej fecie, jaka był wystawny bankiet, przygotowany przez Warsztaty Gastronomiczne, pod kierunkiem pań: Małgorzaty Szymańskiej i Anny Kujawy. Wszyscy zgodnie orzekli, że była to prawdziwa symfonia smaków, aromatów i kolorów w mistrzowskim wydaniu.

 

 

Nasyceni strawą duchową i dobrym jadłem, mogliśmy podziwiać wystawy przygotowane na terenie całej szkoły, można było powzruszać się, bądź pośmiać, przeglądając stare zdjęcia, dzienniki lekcyjne, kroniki, oraz dowody uznania w postaci pucharów i dyplomów… przygotowano nawet specjalny folder na tę okazję.

Za przygotowanie oprawy obchodów jubileuszowych odpowiedzialne były panie wicedyrektorki: Anna Piotrowska i Maria Bryś

 

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Jubileusz 55-lecia

    Jubileusz 55-lecia

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2403