Jubileusz 60-lecia

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

ZSGH

Fotogaleria jubileuszu 60-lecia
(zdj. Z. Leń)

23 marca 2007 roku Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara” - Rudego” w Kaliszu obchodził jubileusz 60-lecia. Tego samego dnia, w przeddzień rocznicy akcji pod Arsenałem, świętował Dzień Patrona.
Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00 mszą  św. w Katedrze celebrowaną przez biskupa kaliskiego, Stanisława Napierałę. Oprawę nabożeństwa przygotowali nauczyciele i uczniowie.

 


Gala jubileuszowa miała miejsce w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Oprócz wychowanków, absolwentów, nauczycieli i pracowników administracji przybyli na nią liczni goście: przedstawiciele władz miasta z prezydentem, dr Januszem Pęcherzem, władze oświatowe, członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, dyrektorzy kaliskich szkół i inni przyjaciele, których nie sposób wymienić. Swoją obecnością zaszczycił Gastronomik, po raz kolejny już , pan Wiktor Matulewicz  „Luxor”, przyjaciel i towarzysz walki Janka Bytnara.


Dyrekcja szkoły przygotowała dla honorowych gości miłą niespodziankę. Była to opublikowana z okazji jubileuszu 60-lecia istnienia  szkoły monografia.
Galę zwieńczyła wspomnieniowa akademia przygotowana przez polonistkę, Anetę Marchwicką i młodzież klasy II technikum hotelarskiego. Poetycka refleksja, przywołanie w pamięci faktów z odległej historii szkoły, wspomnienie o Patronie i Jego Matce, nostalgiczna nastrojowa muzyka spowodowały wzruszenie gości. Niejeden spośród nich ukradkiem ocierał łzy. Młodzież została uhonorowana   brawami, odebrała gratulacje i usłyszała wiele miłych słów. Po przedstawieniu odbył się koncert Zespołu Kameralnego Orkiestry Symfonicznej.


Kolejnym punktem jubileuszu był bankiet przygotowany w budynku szkoły, do której udali się goście wraz z gospodarzami. Młodzież znów stanęła na wysokości zadania, bowiem oczom gości ukazały się pięknie udekorowane stoły a na nich istne cuda kulinarne. Przyszedł czas na degustację i ocenę, która- jak łatwo zgadnąć- była celująca.


Szkoła była tego dnia do dyspozycji zaproszonych gości. Mogli obejrzeć stare dzienniki lekcyjne, kroniki szkolne, fotografie sprzed lat, mogli w zaciszu pięknie wyremontowanej - starej, ale jednocześnie nowej - szkoły powspominać, porozmawiać, uronić łzę…

 

Tekst: Aneta Marchwicka
Zdjęcia: Aneta Marchwicka, Zbigniew Leń 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Jubileusz 60-lecia

    Jubileusz 60-lecia

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2489