Jubileusz 65-lecia

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

„Są miejsca, czasy i ludzie,
których się nie zapomina…”

Jubileusz 65-lecia
Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
im. Janka Bytnara „Rudego” w Kaliszu 

http://www.zsgh.ayz.pl/images/szkola3.jpg

Fotogalerie:

Uroczystości Jubileuszowe
Zjazd Absolwentów
( zdjęcia: Mariusz Jankowski, Mirosława Mirecka)

30 listopada świętowaliśmy 65- lecie istnienia Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego”. W ramach Jubileuszu został zorganizowany także zjazd absolwentów. Ten niezwykły dzień rozpoczął się mszą świętą koncelebrowaną przez biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, który  podczas nabożeństwa poświęcił  nowy sztandar placówki. Ksiądz Przemysław Krzywański, fundator sztandaru, w  homilii podkreślił rolę szkoły w kształtowaniu patriotyzmu wśród młodzieży, przywołał  także bohaterską postawę patrona  Janka Bytnara „Rudego”. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych, orkiestry dętej, gości, nauczycieli i uczniów do Centrum Kultury i Sztuki, gdzie odbyła się oficjalna jubileuszowa akademia. Część artystyczna była podróżą wspomnień, od roku 1947, kiedy placówka zwana Państwową Szkołą Przysposobienia w Gospodarstwie Rodzinnym mieściła się przy ulicy Buczka, dzisiejszej Legionów. Akcja widowiska została  przeniesiona na  strych, to tam uczniowie odkryli starą skrzynią z kronikami szkolnymi i  wysłużony patefon , który przypomniał najpopularniejsze przeboje lat siedemdziesiątych.  Młodzież  popisała się talentami aktorskimi, za co została uhonorowana gromkimi brawami. Dzięki ich umiejętnościom zaproszeni gości, w sposób niekonwencjonalny  poznali historię szkoły.
Podczas części oficjalnej nie zabrakło przemówień, gratulacji i życzeń. Dyrektor Zespołu Pani Anna Piotrowska-Wągrocka, przypomniała, że dzieje tej szkoły, to integralne ogniwo historii miasta, to ludzie wychowani i wykształceni w murach słynnego "Gastronomika".  Znakomici kucharze, cukiernicy, kelnerzy, hotelarze, tak bardzo w naszym życiu niezbędni, choć często zupełnie niedoceniani. - Jestem dumna, że jest mi dane pracować wśród ludzi twórczych, kreatywnych, poszukujących najlepszych rozwiązań w pracy z uczniami oraz otwartych i wrażliwych na potrzeby młodzieży. Wspólnie tworzymy  przyjazną szkołę.
Dalsza część uroczystości odbyła się  w budynku Zespołu Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich, który na ten dzień zamienił się w miejsce wspomnień. Na gości czekały różne atrakcje. Uroczysty bankiet zaskoczył wszystkich bogactwem potraw.  Pojawiły się także specjały kulinarne, które zapoczątkowały działalność gastronomiczną warsztatów, m.in. kaszanka,  i pierogi. Zwiedzając  szkołę można było obejrzeć stare kroniki, archiwalne zdjęcia, a przede wszystkim powrócić do szkolnych przyjaźni, gdyż  kolejnym punktem Jubileuszu był Wieczór Wspomnień. Refleksyjny nastrój został przerwany teleturniejem Kocham cię szkoło, w którym uczestniczyli uczniowie  i  absolwenci, a tematem  przewodnim było życie szkoły. Uroczystość zakończyła się kulinarnym pokazem w blasku świec.  Po wielu atrakcjach przyszedł czas na spotkania w gronie przyjaciół i  wspólną zabawę. Wszyscy długo będziemy wspominać te niezwykłe chwile…..

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Jubileusz 65-lecia

    Jubileusz 65-lecia

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2408